Imam velik lesen balkon, ki meri v dolžino dvajset metrov. V lanskem letu sem izdelala posebej zgornji del balkona, kamor bodo vstavljena cvetlična korita v velikosti enega metra. Poklicala sem svojo prijateljico, ki dela v cvetličarni za nasvet. Svetovala mi je, da naj izberem cvetlična korita, ki bodo imela primerno drenažo. To je pomebno predvse pri zalivanju. Ker bodo rože posajene na balkonu, bodo večina dneva obsijana s soncem. To pomeni v poletnih vročih dneh veliko zalivanja. Odvisno tudi kakšne rože bom posadila v korita.
Vedno sem želela, da bi imela zmajeva krila na balkonu vendar te rože potrebujejo veliko vlage oziroma zalivanja. Zato sem gledala, da je drenaža v koritih ustrezna. Najprej sem mislila imeti lesena cvetlična korita, vendar so plastična bolj trpežna. Svetovala mi je, da se najprej odločim kakšne rože mislim imeti na balkonu. Vsaka roža ima namreč svojo specifčnost. Ene rože potrebujejo veliko zemlje, druge manj. Izbor zemlje je prav tako odvisen od vrste rož, ki jih bomo imeli. Ker je bil balkon rjave barve, sem se odločila, da bodo tudi cvetlična korita temno rjave barve. Pod koriti morajo biti nameščene podloge, da voda ne odteče v celoti. Morala sem tudi premerit širino balkona, tam kjer bodo nameščena korita. Kajti eno leto se mi je zgodilo, da sem šla v trgovino in kupila korita brez, da bi prej preverila širino. Korita so bila v akciji, bila so lepa na pogled in sem jih kar kupila. Ko sem prišla domov, pa sem ugotovila, da so preširoka in ne pašejo v nastavke na balkonu.
Ko sem izbrala ustrezna cvetlična korita za moj balkon, sem se lotila sajenja. Kupila sem vodenke, petunije in begonije različnih barv. Vse te vrste rož so zahtevale veliko vode in zalivanja. Potrebno je bilo tudi obirat odmrle cvetove. Moj balkon je bil z novimi koriti izredno lep, vse to pa so dopolnile krasne balkonske rože.